Komplex vizsga

A doktori képzés során, a negyedik félév végén, a képzési és kutatási szakasz lezárásaként és a kutatási és disszertációs szakasz megkezdésének feltételeként komplex vizsgát kell teljesíteni, amely szintén méri és értékeli a tanulmányi és kutatási előmenetelt. A komplex vizsgára bocsátás feltétele a képzési és kutatási szakaszban legalább 90 kredit és valamennyi, a doktori iskola képzési tervében előírt képzési kredit (16 kredit) megszerzése. A komplex vizsga két fő részből áll: az egyik részben a vizsgázó elméleti felkészültségét mérik fel („elméleti rész”), a másik részben a vizsgázó tudományos előrehaladásáról ad számot („disszertációs rész”). A komplex vizsga elméleti részében a vizsgázó két tárgyból / témakörből tesz vizsgát.

A komplex vizsga tárgyai

A komplex vizsga második részében a vizsgázó előadás formájában ad számot szakirodalmi ismereteiről, beszámol kutatási eredményeiről, ismerteti a doktori képzés második szakaszára vonatkozó kutatási tervét, valamint a disszertáció elkészítésének és az eredmények publikálásának ütemezését. A témavezetőnek lehetősége van, hogy a vizsgán is értékelje a vizsgázót. A doktori képzés ötödik félévére a doktorandusz csak a komplex vizsga sikeres teljesítése után jelentkezhet be.

Frissítés dátuma: 2019.04.10.

Tisztelt Felhasználó!