Didaktika (szakmódszertan)

Vezetője: Muzsnay Zoltán egyetemi tanár

Az iskolai matematika és informatika különböző területeinek tanítása és tanulása. Problémamegoldás és problémaalkotás. A matematikai tehetségek fejlesztése. Alkalmazások és matematikai modellek. A matematika és az informatika mint a STEM oktatás része. A felső-fokú matematika- és informatikaoktatás szakmódszertani kérdései. A matematika és informa-tika szakos tanárképzés és tanártovábbképzés. A matematikatanulás és -tanítás affektív tényezői. Összehasonlító didaktikai kutatások. Értékelés a matematika- és informatika-oktatásban. Tantervi elemek és feladatok tervezése a matematika- és informatikaoktatásban. Kutatási eredmények iskolai implementálása. A matematika és számítástudomány tanulás- és tanítás története. A matematikatörténet szerepe a matematikaoktatásban. Digitális technoló-giák és más eszközök alkalmazása a matematikaoktatásban. A matematika- és informatika-didaktikai kutatások elméleti megközelítése.