Hírek

Befejeződött a Debreceni Egyetem Műszaki Kar járműmérnöki alapképzés járműgyártás szakirányos hallgatók első csoportjának oktatása a BMW Group Gyár Debrecen Képzési Központjában. A résztvevők egyebek mellett a tervezéssel, a forgácsolással, a lemezmegmunkálással, illetve a részegységek szét- és összeszerelésével ismerkedtek meg.

A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Ökológiai Tanszékének asszisztense, Luis Guallichico ecuadori születésű grafikusművész növényi témájú alkotásai is felkerültek a brit Ökológiai Társaság blogjára. A HUN-REN-UD Funkcionális és Restaurációs Ökológiai Kutatócsoport laboránsának műveihez a csoportban dolgozó botanikusok és ökológusok munkája, illetve elkötelezettsége adott inspirációt.

Előételnek kínai jiaozi, főételnek a Srí-lankai konyhából egy pol roti lunu mirisszel vagy egy tunéziai fogás, a phat kaphrao, desszertnek pedig bibingka a Fülöp-szigetekről. Egyebek mellett ezeket az ételeket is megkóstolhatják az érdeklődők az idei Food Day-en. Május 3-án, pénteken a Nagyerdei Stadion északi kapujánál, a Hall előtti téren harminc csapat csaknem száz fogása közül válogathatnak az idén immár 17. alkalommal megrendezett gasztronómiai eseményen.

Huszadik alkalommal rendezte meg a Debreceni Egyetem Sántha Kálmán Szakkollégiuma a Tudományos Kerekasztalt. A hétvégi programon negyven hallgató mutatta be orvos- és egészségtudományi kutatásait a Learning Centerben.

Új, Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Program (EKÖP) néven folytatódik az eddigi Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP). Fontos változás, hogy a pályázatot az egyetem hirdeti meg és az ösztöndíjak odaítéléséről is intézményi szinten születik döntés.

Egyetlen magyar felsőoktatási intézményként nyerte el a FISU Healthy Campus programjának arany minősítését a Debreceni Egyetem. A nemzetközi listán szereplő 137 felsőoktatási intézményből mindössze tíz rendelkezik hasonló besorolással.

Mintegy ezer hallgató és harminckét vállalati partner részvételével rendezett Szakmai Napot a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A diákok megismerhették a TTK-val kapcsolatban álló cégek profilját, követelményrendszerét, az általuk kínált karrierlehetőségeket. Most először angol nyelvű szekcióval is készültek a szervezők.

Tolsztoj Anna Karenyina című regényadaptációját vitték színre nagy sikerrel a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Szlavisztikai Intézetének hallgatói a Zeneművészeti Kar Liszt termében. Az április 24-i előadást az intézet docense, Molnár Angelika rendezte.

Hagyományteremtő szándékkal rendezett Tehetségfórumot a Debreceni Egyetem (DE) Tudományos Igazgatósága. Az Egyetemi Templomban tartott csütörtöki szakmai tanácskozás lehetőséget kínált a régióban működő oktatási intézmények és tehetséggondozással foglalkozó szervezetek képviselői számára, hogy megismerjék az egyetem Tehetséggondozó Programját, a DETEP-et, valamint az azt koordináló testület, a DE Tehetségtanács tevékenységét.

A fenntartó alapítvány GTIDEA Publikációs Díjával elismert szakemberek mutatták be tudományos munkáik legújabb eredményeit, gyakorlati alkalmazhatóságát a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány Journal Clubjában. A legutóbbi alkalommal László Bertalan, Kardos Éva Aliz, Kéri Mónika, Pesti-Asbóth Georgina, valamint Rácz Anett nyertes tanulmányát ismerhette meg a közönség.